Geyikli’de bir kamp alanı: Dolmuş Camping

Geyikli’de bir kamp alanı: Dolmuş Camping

“Çanakkale verimli toprakların başkentidir” sözünü daha önce birisi söylemediyse eğer, özlü sözler dizisinin başına eklenebilir. Öyle ki, Çanakkale peşine sürükledikçe sürüklüyor kentlileri. Bunlardan bir tanesi de İstanbul’dan arkadaşımız Sercan. Çanakkale’nin zeytinlikleri arasında, denize nazır bir kamp alanının hikâyesini anlatacağım.

dol4

İstanbul’a istifasını sunan, terse göçe can katan bir arkadaşımız Sercan iki yıldır bir kamp alanı işletiyor. Geyikli’ye bağlı Dalyan’da Dolmuş Camping’i işletmeye başlayan Sercan geçen yılı hazırlıklarla geçirse de, bu sene eksikleri giderip bir kamp alanına büründürdü Dolmuş’u. Kamp alanının Bozcaada manzaralı olduğunu söylemeliyim. Alan içerisinde çadır alanları çam ağaçlarının altında. Karavanlar için de alan elbette müsait. Deniz bir koşu mesafesinde. Rüzgârı bol, sessizliği tadında, keyfi tıkırında bir yer olmuş.

dol2

Kamp alanı Bozcaada’ya kalkan feribotlara 5 km uzaklıkta. Bölgede çok önemli bir alan olan Alexandria Troas ise neredeyse kamp alanının kapı komşusu konumunda. Truva Antik Kenti’nden daha büyük olduğu söylenen ve kazıların hala devam ettiği antik kente 15 dakikada ulaşmak mümkün. Ezine, Geyikli, Gülpınar, Babakale ve hatta Assos güzergahının içerisinde yer alan kamp alanı hem konaklamak için, hem de yol üstünde soğuk bir bira içmelik konumda.

dol3

Evet, yolu buralara düşüp de, kamp yapmak isteyenler zaten uğrasın. Yok eğer buradan sadece geçenler için de nefis tostları, demli çayları, buz gibi biraları mevcut! Ha bir de ufak Badem var, hev hev ortalıkta dolaşan, ona selam götürün.

https://www.facebook.com/dolmuskamping

_______________________________________________