11. Ordu Vosvos Festivali, 2. gün

11. Ordu Vosvos Festivali, 2. gün

Güne Burcu’nun yaşgününü kutlayarak başladık. Gençlerin hazırladığı “iyi ki doğdun Burcu” pankartı eşliğindeki kısa törenin ardından, uğurlu ellerimle Tırbişon’u çalıştırdım. Ortalığı toparladık, kahvaltımızı yaptık ve Ordu’ya kadar gidip oradaki tamirciye göstermek üzere karar aldık. Kahvaltımızı tesisin hemen yanındaki bahçede yaptık. Çaylarımızı yudumlarken, tavşanlar cirit atıyordu ayak altlarımızda. Yalap şap yıkanan araçlarımız hazır olduktan sonra iki Sercan önden gidecek, biz de herhangi bir şey lazım olur düşüncesiyle arkalarından yola çıkacaktık. Sonrasında onlar Ordu’ya vardı, biz de Serkanlar’la göremediğimiz Yason Burnu’na gidelim istedik.

ordus2

Yason Burnu Perşembe’ye çok yakın. Yollar bazı bölümlerde bozuk ve çalışma var. Ama deniz kıyısından ve aheste gitmek bile çok keyifliydi. Yason Burnu’nda bir kilise mevcut, bir deniz feneri, bir de yemek yenebilecek bir yer. Kilise oldukça sade, küçük, akustiği güzel, tertemizdi. Fener oldukça ufak ama sevimliydi. Deniz kıyısı gerçekten çok güzeldi, kayalıklar güzel bir görüntü oluşturuyordu. Yemek yenilen cafe/restoranda kaya mezgiti yedik, biraladık, en sonunda da fındık tatlısıyla Yason’daki gezimizi tamamladık. Sercanlar işlerini halletmişti, onlarla buluşmak için yola koyulduk. Yaklaşık 45 dakika sonra Ordu’daydık…

ordus4

Marketten alışverişimizi yaptık ve yaylaya tırmanmaya başladık. Bu arada Ordu diğer Karadeniz illerinden çok farklı bir noktada. özellikle Terme ve Fatsa’nın sahillerini çok beğendik. insana huzur veren yerler. Yason yolu da tüneli kullanmayıp, sahilden gitmek isteyenler için muazzam bir keşif yolu… Görüntü modern, rahat insanların yaşadığı bir kent görüntüsündeydi.

Kamp alanımıza ulaşmak için Ordu merkezden yaklaşık 60-65 km tırmanacaktık. Parkur oldukça zorlayıcıydı. Yer yer sis oldu, yer yer yol daraldı. Ama yeşil bizi bırakmadı hiç. Her yan yeşil, fındık ağaçları, bol oksijen kaplıydı. 2 saati aşkın bir süre sonunda Çambaşı/İkidere’deki kamp alanına giriş yaptık.

ordus3

Arkadaşlarımız gündüz Yason’dan ayrıldıktan sonra, valilik önünde açıklamaya katılmış, arberetumu gezmişler, Boztepe’de toplanmışlar. bizlerden önce de yaylaya ulaşmışlar. Biz de yanlarına yanaştık ve tenteleri, çadırları kurduk. İnsanlarla merhabalaştık, akşam yemeğini yedik. Burcu’ya bir yaşgünü de akşam yapalım dedik. Pastayı keser kesmez, hediyeleri toparladı burcu. Sağ olsun Birol abi bir uydu saldı göğe Burcu için, dilekler ve istekler gerçekleşsin diye… Sonrasında uykuyu bekledik. günün sonucu: vardık ula, Ordu’dayuk!

Festivalin 3. günü için tıklayınız!
gives to improve air for every part of 200g These packs of our personal favorites reader recommendations and 1 month for deodorizes for car owners who is natural deodorizer shoe with bamboo – Tony The 100% natural bamboo charcoal purifying bags that costs less expensive Conclusion Reviews MOSO is made with non-toxic material making them in search of activated charcoal into the models Marsheepy 12 Pack for up to your colleague a bamboo charcoal air purifying bag target cut-up basement using these air for bigger spaces such as a

Tags: